Буджак - місце, де здорово!
Недорогий відпочинок на Чорноморському узбережжі України. Екологічно чисті території. Зелений туризм! Бази відпочинку, приватний сектор. Прямі контакти.

У зв'язку з останніми подіями - прочитайте УВАЖНО БУДЬ ЛАСКА! І розкажіть усім своїм знайомим і рідним!

Можливо, саме в такій відбійній течії і загинули четверо відпочивальників з Хмельницького і Тернополя.

ОБОВ'ЯЗКОВО ДО ПРОЧИТАННЯ УСІМ ВІДПОЧИВАЛЬНИКАМ НА УЗБЕРЕЖЖІ!

ПОЧАВСЯ ПЛЯЖНИЙ СЕЗОН.
МОРЕ - про що ще можна мріяти? АЛЕ! Ви дуже здивуєтеся, коли прочитаєте ЦЕ:

ВІДБІЙНА ТЕЧІЯ, чи, як його ще називають іноземці, rip current(рип), - одно з найнебезпечніших явищ. Ось в цих-то течіях і ТОНУТЬ як звичайні люди, так і першокласні плавці тому що просто не знають, як поводитися.
Намагаєшся чинити опір течії, щоб виплисти, але нічого не виходить. Пару митей, і починається паніка...

Найбільш небезпечні для людей відбійні течії мілководих морів з пологим, низовинним берегом, який обрамляють піщані коси, мілини і острівці(Мексиканська затока, Азовське море та ін.). В даному випадку під час відливу маси води не можуть поступово повернутися у відкрите море із-за стримуючої їх піщаної коси. Тиск води на вузьку протоку, що сполучає лиман з морем, різко наростає. У цьому місці утворюється бистрина, по якій вода спрямовується назад в море з великою швидкістю(до 2,5-3,0 м/сек), утворюючи як би річку посеред моря.

Такі коридори виникають у будь-яких місцях пляжу, біля самого берега, під час приливів. Хвилі, одна за одною, накочують і приносять все більше і більше води, потім з різною швидкістю йдуть назад в море або океан, утворюючи зворотну течію.

Зазвичай коридор рипа вузький: 2-3 метри із швидкістю течії 4-5 км/год. Це не небезпечно. Проте можуть виникати відбійні течії шириною до 50 метрів і завдовжки до 200-400 метрів, зі швидкістю до 15 км/год! Рипы такої довжини нечасті, але все-таки бувають.

Як же визначити цю течію, щоб в нього не потрапити?

ЗВЕРТАЙТЕ УВАГУ НА РОЗПІЗНАВАЛЬНІ ЗНАКИ:
- Видимий канал вируючої води, перпендикулярний бережу.
- Прибережна зона зі зміненим кольором води(скажімо, все навкруги блакитне або зелене, а якась ділянка біла).
- Ділянка піни, якоїсь морської рослинності, пухирів, який стійко рухається від берега у відкрите море.
- Розривши в загальній структурі приливних хвиль(суцільна смуга хвиль, а посередині 5-10-метровий розрив).

Якщо ви бачите щось з описаного, вважайте, що вам повезло, і просто не ходите плавати в це місце. А що, якщо не бачите жодної з 4 ознак? Значить, вам не повезло, тому що 80пасных спонтанно виникаючих рипов ніяк візуально себе не проявляють.
Відбійні течії виникають біля берега. Тобто, навіть якщо ви стоїте у воді до пояса, а тим більше по груди, вас може підхопити рип і понести в морі. Адже якраз ті, хто не уміє плавати, так і роблять - просто стоять у воді і насолоджуються.

Правила поведінки у відбійній течії:

Не панікуйте!
Піддавшись паніці, ми керуємося інстинктом самозбереження, а не покладаємося на здорові міркування. Знаючи про правила поведінки в рипе, ви в 100 випадках з 100 виберетеся.

Економте сили!
Не боріться з течією і не гребіть назад до берега. На жаль, це марно. Гребти треба не до берега, а убік(тобто паралельно бережу). Якщо рип вузький(до 5 метрів), ви з нього швидко вийдете.

Якщо рип широкий(від 20 метрів і більше), що робити?
Не вдасться так просто вийти з нього, навіть якщо ви гребтимете за правилами - убік. Як тільки ви зрозуміли, що вийти ніяк не виходить, можете розслабитися, але не панікувати! Річ у тому, що зворотна течія недовга, і вже хвилин через 5 воно припиниться і залишить вас в спокої. Після цього відпливіть метрів на 50-100 спочатку убік, а вже потім до берега. Якщо відразу попливете до берега, є вірогідність того, що течія поновиться в цьому ж місці і ви знову в нього потрапите.

Рип ніколи не потягне вас на дно.
Це не вир і не воронка. Усі відбійні течії на світі тягнуть від берега уздовж поверхні, але не на глибину!

Рип не занадто широкий.
Зазвичай його ширина не перевищує 50 метрів. А найчастіше обмежена всього 10-20 метрами. Тобто, пропливши уздовж берега буквальні 20-30 метрів, ви відчуєте, що виплили з рипа.

Довжина рипа обмежена.
Течія досить швидко ослабіє, канал закінчує свою "роботу" там, де хвилі досягають свого піку і починають розбиватися. На серферском мові це місце називається "Лайн ап"(line up). У цьому місці усі серфери зазвичай бовтаються і намагаються осідлати хвилі, що приходять. Звичайно це не далі чим в 100 метрах від берега.

Будь ласка, розкажіть своїм друзям про це явище. Нехай якомога більше людей дізнається про відбійні течії. Тим самим ви врятуєте не лише своє життя, але і інших людей.

Відбійні хвилі

 

Відбійні хвилі

 

Відбійні хвилі

Відбійні хвилі

Відбійні хвилі

Відбійні хвилі

4.2 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.20 - 5 Голосів (Оцініть, будь ласка, клікнувши на зірочку)

Обережно: вино і сонце на наших курортах!

І все є отрута і все ліки -
важлива лише міра.

(Парацельс.)

Бесарабія - це місце, де немає постійно кудись поспішаючих людей. Тут Ви зможете повноцінно насолодитися відпочинком, набрати повний мішок позитивних емоцій і відновити своє здоров'я. Прогулюючись по вуличках наших курортів, Ви побачите безліч табличок "Вина Бесарабії", а спробувавши їх хоч би один раз, захочете ще і ще.

Але пам'ятаєте: вино - напій досить грайливий, не варто переборщувати з його вживанням, особливо в літню спеку.

Буває так, що люди приїжджають на море по якихось особливих для них святах. Звичайно, урочистість таких подій не дозволяє відмовлятися від алкогольних напоїв, адже у нас немає традицій вимовляти тост з келихом квасу в руці. Для таких випадків радимо Вам вибрати сухе біле вино, але обов'язково охолоджене! Це вино є самим традиційним напоєм літа для святкування. Такий напій має бути натуральним і якісним, а охолоджувати його рекомендується до 4 градусів, а ось червоне вино краще охолодити до 8 градусів.

У сильну літню спеку в келих з вином можна додати мінеральної негазованої води в пропорції один до одного, а пара кубиків льоду збереже прохолодну температуру.

В деякому розумінні, пити правильно розбавлене вино в жару навіть краще, ніж морс або сік - адже в нім міститься значно менше цукру, що допомагає угамувати спрагу, скинути зайву вагу, поліпшити травлення і обмін речовин в організмі.

А тепер увага: натуральне сухе вино в невеликій кількості знижує тиск, чого не можна сказати про міцніший алкоголь або пиво.

Не варто нехтувати і червоним сухим вином, адже воно є відмінним антиоксидантом і багатим на різні корисні мікроелементи джерелом, але вживати його також варто в невеликій кількості і розбавленим мінеральною водою.

Кардіологи говорять, що в грамотно певних пропорціях сухе вино з водою є не лише найоптимальнішим варіантом відновлення об'єму крові, циркулюючої в організмі, але також має антиагрегантні властивості, тобто розріджує кров, відмінно угамовує спрагу і перешкоджає згортанню крові.

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 - 1 Голос (Оцініть, будь ласка, клікнувши на зірочку)

Золота середина засмаги

 

Всі знають, що сонце є джерелом життя і світла, який необхідний абсолютно всього живого, людина не є винятком. Щороку, перед літнім відпочинком, піднімається питання з приводу засмаги. Тут думки категорично поділяються: одні впевнені, що засмага корисний, інші ж навпаки - сонячні випромінювання ультрафіолету дуже шкідливі для організму.

За класичним засадам, істина знаходиться посередині.

Засмага, як такої, особливу користь організму не приносить. Якщо він легкого золотистого відтінку, то розцінювати це як сприятливий фактор. Зворотною стороною засмаги є надто тривале перебування на сонці, що, в свою чергу, здатне зробити негативний вплив на організм, а часом і серйозно зашкодить здоров'ю.

Є таке поняття, як «уповільнене вплив сонячних променів» - це значить, що занадто довге перебування на сонці може в подальшому викликати серйозні захворювання. Особливо слід це враховувати людям, які живуть далеко від сонячних місць, і нудьгуючим за літнім теплом.

Увага відпочиваючим: Всесвітня Організація Охорони здоров'я визначила норми перебування на сонці для здорової людини. Отже, по прямими сонячними променями слід знаходиться не більше десяти хвилин на початку сезону, коли організм ще не перебудувався на сприйняття спекотної погоди, а в розпал сезону максимум часу, яке можна проводити під складає не більше п'ятдесяти хвилин, (але тільки за умови, що організм пристосований до спеки).

Звичайно, якщо порахувати кількість проведеного під сонцем часу, то стає відразу зрозуміло, що ми перевищуємо всі допустимі норми. Щоб хоч якось знизити цей рівень, не слід нехтувати панамами і різними сонцезахисними засобами.

Кому ж не хочеться приїхати додому з чудовим засмагою, але купувати такий «костюмчик» слід з розумом: засмагати вранці з восьми до одинадцяти або ж після обіду, починаючи з шістнадцяти годин до дев'ятнадцяти. Чому саме в цей час? Та тому, що сонце вдень досить «агресивне», причому повітря перенасичений вологою - все це призводить до отримання опіків, так що не слід ризикувати своєю відпусткою!

Сонце, як і будь-які ліки, впливає позитивно в невеликих кількостях, тому не будьте занадто безтурботними, піклуйтеся про своє здоров'я. Тільки так Ви проведете свій відпочинок і приємно, і корисно!

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 - 3 Голосів (Оцініть, будь ласка, клікнувши на зірочку)

Публикация модулей в скрытой панели (off-canvs).