Чорноморський курорт Катранка - недорогий і комфортний сімейний відпочинок на морському березі в Одеській області

Катранка - невеликий морський курорт із великим пляжем загублений у буджацьких степах. Близько 25-ти баз відпочинку й приватний сектор запропонують Вам проживання практично на будь-який смак і гаманець…

Якщо Ви мрієте відпочити від цивілізації й усіх проблем, які нас оточують щодня, зняти утому накопичену за довгі місяці роботи й просто побути наодинці із природою – ласкаво просимо на відпочинок на Чорноморському курорті Катранка!

 

Розташування курорту Катранка, Одеської області, Татарбунарського району:

GPS координати: 45°37'06.0"N   північної широти (45.618335°), 29°45'49.8"E східної довготи (29.763835°)

Курорт розташований у Татарбунарському районі, Одеській області на південно-сході України (південна частина Бессарабії, місцевість за назвою Буджак) на узбережжя Чорного моря між озерами Сасик (Кундук) і Джантшейским. Знаходячись в 45 км. від устя ріки Дунай і в 80 км. від устя ріки Дністер, ця місцевість входить до складу Дунай-Дністровського біосферного заповідника. Об'єкти на Катранці розташовані компактно - близько 1-го кілометра в довжину й 500-700 метрів завширшки. Між морем і курортом розташоване озеро Джантшейске. Для того щоб потрапити на пляж доведеться пройтися по містках або насипній дамбі 200-400 метрів

И найголовніше - Катранка знаходиться вдалині від промислових центрів і дельт рік, тому тут майже саме чисте Чорне море й узбережжя

 

 

 

Схематичний план розміщення об'єктів на курорті с. Лиман "Катранка":

(Усі написи клікабельніі. Синім кольором виділені бази відпочинку. Зеленим - приватний секторПодвійний клич по карті - збільшення масштабу.)

(Шановні гості нашого сайту - у зв'язку з указом президента нам довелося використовувати карти google, які в цих регіонах неточні. Тому - якщо Ви бажаєте довідатися де точно перебуває той або інший об'єкт - користуйтеся максимальним наближенням. Приносимо вибачення за неточності й незручності.)

 
 

 

 

Проживання, відпочинок і лікування на курорті Катранка:

Ви ж їдете на зустріч із морем!

Опис Катранки:

Пляж курорту «Катранка» заслуговує на особливу увагу. Відпочиваючи на ньому, Ви не зустрінете під ногами каменів, гальки або глини – увесь пляж складається із мілкого морського піску. Шириною від 50 до 150 метрів і довжиною скільки бачать око, - пляж курорту «Катранка» може вмістити всіх бажаючих відпочити. І якщо Ви не любите юрбу людей і при цьому не дуже ледача людина те пройшовши убік від виходу на пляж 100-200 метрів можете розташовуватися на відпочинок хоч цілим циганським табором – ніхто Вам не буде заважати й ходити « по головах», як найчастіше відбувається на інших більш розвинених курортах. На пляжі немає ніяких капітальних будов, крім будиночка рятувальників і Ваш погляд не зможе зачепитися нізащо, не вважаючи безкрайніх просторів пляжу й моря. На пляжі пропонують свої послуги деякі атракціони: водні мотоцикли, катання на "банані", водяна гірка. А також місцеві жителі розносять для потреб відпочиваючих різноманітну їжу й напої.

Чорне море у районах курортів Лебедівка, Росєйка, Катранка й Приморське не дуже глибоке й тому дуже швидко прогрівається. Купальний сезон і приїзд відпочиваючих на ці курорти починається на початку травня й закінчується наприкінці вересня. Також беріг пляжу найчастіше обгороджений від моря природнім хвилерізом - на відстані 10 -30 метрів від берега перебуває піщана обмілина, яка зрізує великі хвилі.

По шляху на пляж увесь сезон можна спостерігати зграї білих і рожевих пеліканів, лебедів, чапель, качок, чайок і інших різноманітних пернатих (усього близько 200 видів), поселення яких знайшли собі місце серед водойм, розташованих навколо курорту й віддільним ними пляж від материка і які є частинами низки морських лиманів.

А повітря, прогріте степовими просторами й збагачений морем і лиманам йодом змусить Вас забути про більшість хвороб дихальних шляхів. Випаровування, які покривають лиман, сприяють збагаченню дихального середовища, яке й так є біологічно активне.

И звичайно там, де є водойми - повинна бути риболовля. На Катранці на вудку Ви чи навряд піймаєте якого-небудь великого хижака. Але зате риболовля на карася, коропа й бичка тут знатна. Ранком і ввечері на містках і насипній дамбі, які ведуть до моря через лиман, Ви чи навряд знайдете вільне місце, щоб закинути вудку. У розпал сезону запеклі рибалки прокидаються дуже рано й поспішають зайняти самі рибні місця.


У Катранці здається найрізноманітніше житло - від старих “курятників” на базах відпочинку, які залишилися від совдепівських часів, до пристойних номерів у сучасних готелях. Багато тут і приватного сектору, який пропонує домашній комфорт. Деякі приватники тут проживають, тому приймають гостей цілий рік - в основному це рибалки й мисливці

Пік заселення курорту припадає на період з 15 липня по 25 серпня, тому бронюйте місця для проживання завчасно (хоча б за дві-три тижні). У травні й вересні можна знайти житло за ціною дуже дешевого хостелу в місті.

Інфраструктура курорту:

 • продуктові магазини (5-10 шт.);
 • сувенірні крамниці;
 • сільгоспринок, куди місцеві жителі привозять свою продукцію;
 • кафешки, ресторани, їдальні;
 • на пляжі водна гірка

Харчуватися можна в різноманітних кафе й ресторанчиках, на багатьох базах відпочинку працюють свої їдальні, а в приватному секторі можна замовляти індивідуально домашню кухню.

На невеликих місцевих ринках Ви зануритеся в різноманітність домашніх овочів і фруктів, найсвіжіших молочних продуктів і, звичайно - же, спробуєте Бессарабського вина.

А увечері нудьгувати не доведеться: на Ваш вибір можна відвідати різноманітні бари, кафе, дискотеки, пограти в більярд або теніс. Для дітей теж є розваги.

Багато баз відпочинку пропонують екскурсії:

 • у місто Вилкове - Українську Венецію;
 • у місто Одеса;
 • у с. Кулевча й відвідати "Кулевчанське чудо";
 • відвідування сільської садиби зеленого туризму «У Меланії» у м. Татарбунари;
 • Ізмаїл - "Слава російської зброї";
 • Білгород-Дністровський - Прадавнє місто Тиру й Б.-Дністровська міцність;
 • Шабо - відвідування винних льохів з дегустацією місцевих вин

Здоров'я без ліків на курорті Катранка:

Аеротерапія - лікування повітрям. Ігри у волейбол, баскетбол і теніс і т.д., прогулянки по морському березі, легкий сон на тапчанах або шезлонгах. Усе це необхідно після роботи в офісних закритих приміщеннях. Прибережне повітря насичується капілярами води, які містять морські солі, фітонциди, озон, пари солей йоду, що вбивають мікроби; бром і магній заспокоюють нерви. Негативні іони сприяють розширенню судин (дія коньяку), а це означає, що нестерпні головні болі, серцеві болі поступово пройдуть без усяких ліків. Люди протягом одного місяця забувають, що вони цим коли-або боліли. Півгодинна неспішна прогулянка підбадьорливим ранком - гарний метод загартовування Вашого організму.

Геліотерапія - лікування Сонцем. Що б там не говорили про шкоду ультрафіолету, сонячне світло нам все-таки, дуже потрібний. Світлом лікують сезонну депресію. Ультрафіолетові промені сприяють виробленню в шкірі вітаміну D, який необхідний для кальцієво-фосфорного обміну (простіше говорячи, для костей і зубів). Ультрафіолет виробляє гістамін і інші речовини, які підвищують імунітет, тим самим прискорюють загоєння ран, виразок і інших хвороб шкіри. Нарешті ультрафіолет зменшує в'язкість крові, знижує рівень холестерину й поліпшує обмінні процеси.

Таласотерапія - лікування морем. Морські купання стимулюють обмін речовин, терморегуляцію, підвищує життєвий тонус. Вони корисні також і для шкіри. Плавання в море - це й гідромасаж, і живильна маска для тіла, тому не поспішаєте під прісний душ. Плавання - відмінний спосіб схуднути (у середньому 300-400 калорій у годину). При інтенсивному плаванні виділяються ендорфіни, їх зміст у крові підвищується в п'ять раз, при цьому радує радість і омолодження організму. Море лікує також і вегето-судинні захворювання.


Сюди їдуть для лікування:

 • Серцево-судинної системи;
 • Нервової системи, невралгія, неврити, остеохондроз, головні болі, артрози, поліартрит, радикуліт, ревматизм;
 • Органів шлунково-кишкового тракту, хронічні гастрити й коліти, дискінезія жовчовивідних шляхів, холецистит синдром «роздратованого шлунка», виразки шлунка й дванадцятипалої кишки;
 • Захворювання дихальної системи: хронічний бронхіт, риніт, бронхоспазм і бронхіальної астми;
 • Гінекологічні захворювання, безплідність;
 • Розумова й фізична утома, безсоння й т.п.;
 • Хвороба передміхурової залози;
 • Варикозне розширення вен;
 • Дископатия;
 • Алергія


Як добратися до курорту Катранка?

З Києва, Одеси (станція Привіз), Ізмаїла, Кишинева, Татарбунарів, Сарати (жд станція) ходять прямі маршрути

Схеми проїзду, розклад руху транспорту, обговорення доріг і транспорту дивіться на сторінці https://www.budjak.com.ua/ua/shemy-proezda-i-raspisanie-dvizhenija-transporta.html

Увазі всім хто їде особистим транспортом - на курорті немає автозаправки, тому заправляйтеся завчасно! Обережно - від с. Траповка починається не дуже гарна ділянка дороги (близько 10-15 км.) - велике прохання - не перевищуйте швидкість (пошкодуйте себе й свій транспорт).

 

Вдалого Вам відпочинку!

 

 

4.7777777777778 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.78 - 18 Голосів (Оцініть, будь ласка, клікнувши на зірочку)
Додати коментар
Шановні користувачі! Не на усіх базах є інтернет, не у усіх власників є час для перегляду коментарів. Тому прохання: уточнюйте наявність номерів і ціни по телефонах!


Коментарі  
Олег
0 # Олег 30.06.2021, 21:05
Взагалі-то,російське слово "крєпость" перекладається,як фортеця. А не "міцність".
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
Наталия
+1 # Наталия 10.08.2020, 19:25
На Катранку езжу уже 17 лет.Всё здесь замечательно и море чистое,и берег чистый,но есть одно "но"-старенький деревянный мост.С каждым годом он всё хуже и хуже.В этом году подо мной треснула доска и я поранила ногу(при моём весе 57 кг)А, сколько таких,как я за сезон?
Уважаемая администрация курорта,сделайте мост!Доски ведь есть!А,то ходить по платному мосту не очень хочеться,еще и цену за проход поднялии,и за ребёнка плати,при покупке билета на автобус и поезд детям до четырнадцати лет есть скидки,а здесь нету.Лучше за эти деньги я куплю ребёнку мороженку.
Пожалуйста сделайте мост!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
Юрий
-1 # Юрий 11.06.2019, 13:17
БАЗА ОТДЫХА "ДОМ ОТДЫХА НАТАЛИЯ". Отдыхали с 19.07 по 25.07.2018 В номере уютно, на кухне, коридоре, туалете, душевой - чистота и порядок. Питьевая вода на кухне, в душе вода не соленая. На кухне есть все для приготовления пищи. Территория чистая и облагорожена, приятная атмосфера для отдыха. Правда, "совам" с утра будет немножко шумновато, все таки коридорная система. Цена доступна, есть разные ценовые категории. Рекомендую базу для отдыха.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
Елена
+2 # Елена 11.07.2018, 23:38
Отдыхали в Катранке с 26.06 по 09.07. Масса приятных впечатлений. Море шикарное, комаров нет. Цены на овощи и фрукты даже дешевле чем в Киеве. Рада, что выбрали базу ближе к земляному переходу, так как мостик у рынка практически в аварийном состоянии(каждый день увеличивалось количество проваленых досок). Почему в курсе? Потому что муж часто ходил рыбу туда ловить. Но, лично мне, было страшно с ребенком идти по тому мосту. Согласна, антиреклама, Но делайте что-то с мостом, а то растеряеете желающих повторно посетить ваш курорт.
Люди приветливые. Что хозяева, что на рынке, что на пляже.
Немного уныло от вида увядших и уставших баз еще советских времен. Жаль, что ближе к морю находятся как раз такие развалюхи, а уже дальше можно жить в комфорте.
Не ждите от бюджетного проживания большего, чем душ, туалет на улице и фанерный домик с вентилятором. Хотя, если постараться, то можно отыскать хорошее житье(но дальше от моря в более новых постройках).
В нашем случае был каменный дом, 2-х комнатный 4-местный номер. С кондиционером, с/узлом, холодильником и кухней в номере. Стоимость за сутки, естественно, выше. Ехали с ребенком, потому и выбирали более комфортные условия.
Увеселительные заведения на пальцах одной руки можно сосчитать. Нет, магазины, кафешки есть, но их мало и они не такие капитальные, как в Затоке, например. Но, для меня как раз это и является преимуществом, так как мне важен отдых у моря, а в кафешку я и дома сходить смогу.
Вина домашние продают, по моему мнению, отвратные. Большинство, кажется, и вином назвать сложно. Нашли хорошего качества вино: на базе Чайка из Молавии мужики арендовали помещение возле их столовой, привезли овощи, фрукты и сухое вино. Очень понравилось. Так, что, кто в 18-ом отдыхает-сходите на разведку, попробуйте.
Кто любит рыбалку-берите удочки: карась размером с ладошку ловят на опарыша, червя, кукурузу. Снасти можно и на рынке купить у деревянного мостика.
На пляже раздевалка, берите зонт
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
Камілла
0 # Камілла 07.07.2018, 20:10
База отдыха мрия, самый ужасный отдых за 10 лет.
Номера страшные, постели,кондюки, душевые грязные. Директорам (бабка и дед) на все пофиг, девушка с рецепции разгребает все проблемы, но глобальной грязи никуда ни денег((
Детская площадка 1980 года, даже не покрасили.
Столовая как свалка, с грязными стульями, которым лет 40, и Грязной ПОСУДОЙ!!!!
Еда полный пи13ец, маленькие порции, ужасное меню, все пережареное и отдает горелым маслом. Цены на блюда завышены в несколько раз.
Единственный плюс это то, что есть мост, длинной 800 метров до моря.
На территории все заброшенное, не ухоженные, идёт стройка корпусов, везде рабочие- даже ребенка одного не оставишь на площадке.
НЕ ЕДЬТЕ НА БАЗУ МРИЯ, Поберегите нервы, не экономьте 60 грн на разнице с другими.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата